Vishay/Beyschlag MCS0402MD4702BE100
MCS0402MD4702BE100 picture photo
Mfg. Part Number
MCS0402MD4702BE100
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS0402MD4702BE100.pdf
Availability of MCS0402MD4702BE100
QUANTITY
MCS0402MD4702BE100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS0402MD4702BE100
Internal Part NumberEIS-MCS0402MD4702BE100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMCS 0402 - Precision
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS0402MD4702BE100
Related LinksMCS0402MD, MCS0402MD4702BE100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCS0402MD4702BE100 Details Description
Related parts for MCS0402MD4702BE100
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED/GRN BICOLOR datasheet.pdf
REPLACEMENT CONTACT BLOCK datasheet.pdf
FIBER DOME CLOSURE 541X182X151MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.63"X1" BK/YL datasheet.pdf
CAP CER 25PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf