3M MCS2-068-CEE80105-TR30
MCS2-068-CEE80105-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MCS2-068-CEE80105-TR30
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - PC Card Sockets
Brief Description
CONN MCS2-068-CEE80105-TR30 MEM
Datasheet Download
MCS2-068-CEE80105-TR30.pdf
Availability of MCS2-068-CEE80105-TR30
QUANTITY
MCS2-068-CEE80105-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS2-068-CEE80105-TR30
Internal Part NumberEIS-MCS2-068-CEE80105-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - PC Card Sockets
Series-
Packaging-
Card Type-
Number of Positions-
Connector Type-
Insertion, Removal Method-
Ejector Side-
Mounting Type-
Features-
Height Above Board-
Mounting Feature-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS2-068-CEE80105-TR30
Related LinksMCS2-068-CE, MCS2-068-CEE80105-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MCS2-068-CEE80105-TR30 Details Description
Related parts for MCS2-068-CEE80105-TR30
FIXED IND 150UH 500MA 1.2 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.28VC AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP24S/AE24G/HDP24S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 19A POWERFLAT6X5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
EVAL BOARD LED DRIVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 24AWG 500' datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM datasheet.pdf