Vishay/BCcomponents MCT06030D3571BP100
MCT06030D3571BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D3571BP100
Brief Description
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D3571BP100.pdf
Availability of MCT06030D3571BP100
QUANTITY
MCT06030D3571BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D3571BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D3571BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D3571BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D3571BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D3571BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D3571BP100
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 100W datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 4.0A DUAL 8DFN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC SFP PON ONU CTRLR 24TQFN datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
2X4 SFP+ WITH LIGHT PIPES datasheet.pdf
7W2_MA_ANG_30A S4_BRACKET_TH_4-4 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf