Vishay/BCcomponents MCT06030D4323BP100
MCT06030D4323BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D4323BP100
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D4323BP100.pdf
Availability of MCT06030D4323BP100
QUANTITY
MCT06030D4323BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D4323BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D4323BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D4323BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D4323BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D4323BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D4323BP100
HEADER OPEN SLOT 3LVL.400 22POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 520V 4.4A I2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 5.5296MHZ CMOS SMD datasheet.pdf