Vishay/BCcomponents MCT06030D6650BP100
MCT06030D6650BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D6650BP100
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D6650BP100.pdf
Availability of MCT06030D6650BP100
QUANTITY
MCT06030D6650BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D6650BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D6650BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D6650BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D6650BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D6650BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D6650BP100
CONN RECEPT PIN .015-.022" .125" datasheet.pdf
IC 12BIT 500KHZ 6CH A/D 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2.5A 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf