Vishay/Beyschlag MCT0603MD3320BP100
MCT0603MD3320BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT0603MD3320BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT0603MD3320BP100.pdf
Availability of MCT0603MD3320BP100
QUANTITY
MCT0603MD3320BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT0603MD3320BP100
Internal Part NumberEIS-MCT0603MD3320BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCT 0603 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT0603MD3320BP100
Related LinksMCT0603MD, MCT0603MD3320BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCT0603MD3320BP100 Details Description
Related parts for MCT0603MD3320BP100
ENCODER ROTARY 12 PULSES/REV PCB datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 3A TO-226 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 160POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 1.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TRANSFORMER OFF LINE 4000V datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG29 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf