Vishay/Beyschlag MCT0603MD3922BP100
MCT0603MD3922BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT0603MD3922BP100
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT0603MD3922BP100.pdf
Availability of MCT0603MD3922BP100
QUANTITY
MCT0603MD3922BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT0603MD3922BP100
Internal Part NumberEIS-MCT0603MD3922BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT0603MD3922BP100
Related LinksMCT0603MD, MCT0603MD3922BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCT0603MD3922BP100 Details Description
Related parts for MCT0603MD3922BP100
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
LOW ANGLE RNG LGHT 68MM 30DEG datasheet.pdf
CBL 6POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IPASS PLUS HD DUST PLUG NO TAB P datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf