Vishay/BCcomponents MCU08050D1302BP100
MCU08050D1302BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D1302BP100
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D1302BP100.pdf
Availability of MCU08050D1302BP100
QUANTITY
MCU08050D1302BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D1302BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D1302BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D1302BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D1302BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D1302BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D1302BP100
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BOOT FOR MODULAR PLUGS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 28POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 42" X 18" datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf