Vishay/BCcomponents MCU08050D1324BP100
MCU08050D1324BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D1324BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.32M OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D1324BP100.pdf
Availability of MCU08050D1324BP100
QUANTITY
MCU08050D1324BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D1324BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D1324BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.32M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D1324BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D1324BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D1324BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D1324BP100
CAP TANT 10UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 100MA 30V datasheet.pdf
CONN TERM BLK 15POS 5MM VERT datasheet.pdf
POWER CABLE W/BRAKE 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
IC HEX INVERTER SCH-TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 620MA 970 MOHM datasheet.pdf