Vishay/BCcomponents MCU08050D2320BP500
MCU08050D2320BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2320BP500
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2320BP500.pdf
Availability of MCU08050D2320BP500
QUANTITY
MCU08050D2320BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2320BP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2320BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2320BP500
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2320BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2320BP500 Details Description
Related parts for MCU08050D2320BP500
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR64H/AE64G/HPL64H datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO 18POS TIN datasheet.pdf
POT 2K OHM 300W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 2.0 0.68UH datasheet.pdf