Vishay/BCcomponents MCU08050D2321BP100
MCU08050D2321BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2321BP100
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2321BP100.pdf
Availability of MCU08050D2321BP100
QUANTITY
MCU08050D2321BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2321BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2321BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2321BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2321BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2321BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D2321BP100
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 40UH 5A 39 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TIP 7875B datasheet.pdf
2200UF 10V 10X20 datasheet.pdf