Vishay/BCcomponents MCU08050D2322BP100
MCU08050D2322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2322BP100
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2322BP100.pdf
Availability of MCU08050D2322BP100
QUANTITY
MCU08050D2322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2322BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2322BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2322BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2322BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D2322BP100
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT RAMP/BLUNT TRIM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 6POS datasheet.pdf