Vishay/BCcomponents MCU08050D2492BP100
MCU08050D2492BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D2492BP100
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D2492BP100.pdf
Availability of MCU08050D2492BP100
QUANTITY
MCU08050D2492BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D2492BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D2492BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D2492BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D2492BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D2492BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D2492BP100
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.72"LX2.58"W datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT INV 56TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 6NS 80-TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 7.62MM 35DEG datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 20-22AWG GOLD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL datasheet.pdf