Vishay/BCcomponents MCU08050D3240BP100
MCU08050D3240BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3240BP100
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3240BP100.pdf
Availability of MCU08050D3240BP100
QUANTITY
MCU08050D3240BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3240BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3240BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3240BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3240BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3240BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D3240BP100
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 5MFP datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 200MA 60V datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 32POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 YLW,GRN,GRN DIFF datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf