Vishay/BCcomponents MCU08050D3832BP100
MCU08050D3832BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3832BP100
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3832BP100.pdf
Availability of MCU08050D3832BP100
QUANTITY
MCU08050D3832BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3832BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3832BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3832BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3832BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3832BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D3832BP100
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
LINE FILTER 10.2MH 2 IDC SS COIL datasheet.pdf
RES 5K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL NI datasheet.pdf