Vishay/BCcomponents MCU08050D3902BP100
MCU08050D3902BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3902BP100
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3902BP100.pdf
Availability of MCU08050D3902BP100
QUANTITY
MCU08050D3902BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3902BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3902BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3902BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3902BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3902BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D3902BP100
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 320MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 6A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 444 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 3W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
COMBO 3W3 M G50 HV 50 OHM ZINC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf