Vishay/BCcomponents MCU08050D3921BP500
MCU08050D3921BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D3921BP500
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D3921BP500.pdf
Availability of MCU08050D3921BP500
QUANTITY
MCU08050D3921BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D3921BP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050D3921BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D3921BP500
Related LinksMCU08050D, MCU08050D3921BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D3921BP500 Details Description
Related parts for MCU08050D3921BP500
VARISTOR 24.3V 800A 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP datasheet.pdf
4-20 CURRENT OUTPUT ES100 & E5J datasheet.pdf
CONN HOUSING PND 2MM 24POS DUAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX4 5A 250V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf