Vishay/BCcomponents MCU08050D4220BP100
MCU08050D4220BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D4220BP100
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D4220BP100.pdf
Availability of MCU08050D4220BP100
QUANTITY
MCU08050D4220BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D4220BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D4220BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D4220BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D4220BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D4220BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D4220BP100
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1-8 HS 16SOIC datasheet.pdf
FILTER EMI 1500 PF PI TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A ROCKER datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf