Vishay/BCcomponents MCU08050D6190BP100
MCU08050D6190BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D6190BP100
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D6190BP100.pdf
Availability of MCU08050D6190BP100
QUANTITY
MCU08050D6190BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D6190BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D6190BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D6190BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D6190BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D6190BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D6190BP100
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OD 6-ULLGA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
119 W 25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
SLAD 44/90 3.2SN ORG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16K FLASH 24QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf