Vishay/BCcomponents MCU08050D9091BP100
MCU08050D9091BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D9091BP100
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D9091BP100.pdf
Availability of MCU08050D9091BP100
QUANTITY
MCU08050D9091BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D9091BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D9091BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D9091BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D9091BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D9091BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D9091BP100
FIXED IND 4.7UH 6.5A 11.4 MOHM datasheet.pdf
LEAD TEST PICO HK-LEAD SET/10 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP -48V 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG BLK/WH 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf