Vishay/BCcomponents MCU08050D9312BP100
MCU08050D9312BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D9312BP100
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D9312BP100.pdf
Availability of MCU08050D9312BP100
QUANTITY
MCU08050D9312BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D9312BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D9312BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D9312BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D9312BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D9312BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D9312BP100
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
REGULTR 18V 0.66A 3PIN CU HS TH datasheet.pdf
IC 24BIT AUDIO STEREO DAC 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2:1 16QSOP datasheet.pdf
E-S MK-2(+) PLUG 2P ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf