Vishay/BCcomponents MCU08050D9532BP100
MCU08050D9532BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D9532BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D9532BP100.pdf
Availability of MCU08050D9532BP100
QUANTITY
MCU08050D9532BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D9532BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D9532BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D9532BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D9532BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D9532BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D9532BP100
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TOUCH SCREEN M1700SS BLCK SERIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf