Vishay/BCcomponents MCU08050F9202BP100
MCU08050F9202BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050F9202BP100
Brief Description
RES SMD 92K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050F9202BP100.pdf
Availability of MCU08050F9202BP100
QUANTITY
MCU08050F9202BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050F9202BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050F9202BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050F9202BP100
Related LinksMCU08050F, MCU08050F9202BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050F9202BP100 Details Description
Related parts for MCU08050F9202BP100
ROUND STANDOFF 8-32 BRASS 1" datasheet.pdf
IC LP SERIAL 16-BIT A/D 16-SOIC datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 3LVDS 24-ETSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC 1.5KE datasheet.pdf
GDT 230V 20% 2.5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 412 I/O 676FBGA datasheet.pdf
SEATING TI Z-PK MX, 3PR 8C datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 15C UNSHLD 300V datasheet.pdf