Vishay/Beyschlag MCU0805MD3322BP100
MCU0805MD3322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU0805MD3322BP100
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
MCU0805MD3322BP100.pdf
Availability of MCU0805MD3322BP100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MCU0805MD3322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU0805MD3322BP100
Internal Part NumberEIS-MCU0805MD3322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMCU 0805 - Precision
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.62mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU0805MD3322BP100
Related LinksMCU0805MD, MCU0805MD3322BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCU0805MD3322BP100 Details Description
Related parts for MCU0805MD3322BP100
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
REG 1.0V 13A 5/3.3VIN HORZ datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT363 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCV8537 5.0V datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf