Vishay/Beyschlag MCW0406MD1022BP100
MCW0406MD1022BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1022BP100
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1022BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1022BP100
QUANTITY
MCW0406MD1022BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1022BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1022BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1022BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1022BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1022BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1022BP100
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SMARTSTEP JR CONTROL CBL 2M datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PST 15A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 200MA 1W datasheet.pdf