Vishay/Beyschlag MCW0406MD1152BP100
MCW0406MD1152BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1152BP100
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1152BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1152BP100
QUANTITY
MCW0406MD1152BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1152BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1152BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1152BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1152BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1152BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1152BP100
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A MLP33-5 datasheet.pdf
CAP FILM 18UF 10% 1.1KVAC QC TER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 175V 100MA DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.2A 51.4 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 350 kSPS, 10-Bit 4-/8-Channel Sampling ADCs IC datasheet.pdf