Vishay/Beyschlag MCW0406MD1271BP100
MCW0406MD1271BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1271BP100
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1271BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1271BP100
QUANTITY
MCW0406MD1271BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1271BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1271BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1271BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1271BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1271BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1271BP100
RES SMD 402K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2POS STR MALE-R/A FEMAL 1M datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO-214A datasheet.pdf
LED 3MM YELLOW YLW DIFF BI-COLOR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
1.25MM F/L 6POS 30AWG 450MM datasheet.pdf