Vishay/Beyschlag MCW0406MD1431BP100
MCW0406MD1431BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1431BP100
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1431BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1431BP100
QUANTITY
MCW0406MD1431BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1431BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1431BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1431BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1431BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1431BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1431BP100
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG TRPL 28PLCC datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 4A HORZ datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf