Vishay/Beyschlag MCW0406MD1652BP100
MCW0406MD1652BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1652BP100
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1652BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1652BP100
QUANTITY
MCW0406MD1652BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1652BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1652BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1652BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1652BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1652BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1652BP100
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL VOUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TOGGLE SW HDW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 16A SYNC 16-PQFN datasheet.pdf
HAN 10 HPR COVER SCREW LOCKING datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ADJUSTING WHEEL METRIC datasheet.pdf
CONN HEADER BLADE POWER 35POS datasheet.pdf