Vishay/Beyschlag MCW0406MD3322BP100
MCW0406MD3322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3322BP100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3322BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3322BP100
QUANTITY
MCW0406MD3322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3322BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMCW 0406 AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCW0406 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3322BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3322BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3322BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3322BP100
IC REG BUCK SEPIC ADJ 16TSSOP datasheet.pdf
DRAWER 16.1X17.4X5.3" BE/GY datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE/BOARD FOR LM3447 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DOUBLE M12 SHORT M12 CN PNP NO datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf