Vishay/Beyschlag MCW0406MD3651BP100
MCW0406MD3651BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3651BP100
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3651BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3651BP100
QUANTITY
MCW0406MD3651BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3651BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3651BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3651BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3651BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3651BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3651BP100
CAP FILM 1.5UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
CORD COIL DBL END 6-6 BLACK 5' datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 69MA 12 OHM TH datasheet.pdf
MISCELLANEOUS MOLDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf