Vishay/Beyschlag MCW0406MD3920BP100
MCW0406MD3920BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3920BP100
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3920BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3920BP100
QUANTITY
MCW0406MD3920BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3920BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3920BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3920BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3920BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3920BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3920BP100
REGULATOR 1.3-3.5V 20A 5VIN SMD datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 100KHZ 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS RACK & PANEL datasheet.pdf
CONV DC/DC 48W 1.2V 40A POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
5W5 MA PCR_20A S4_M3 SPACER (2,4 datasheet.pdf