Vishay/Beyschlag MCW0406MD3921BP100
MCW0406MD3921BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD3921BP100
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD3921BP100.pdf
Availability of MCW0406MD3921BP100
QUANTITY
MCW0406MD3921BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD3921BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD3921BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD3921BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD3921BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD3921BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD3921BP100
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
TRANS RF PWR LDMOS 60W 16HSOP datasheet.pdf
CBI 5MM SINGLES SAMPLE PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf