Vishay/Beyschlag MCW0406MD4420BP100
MCW0406MD4420BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD4420BP100
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD4420BP100.pdf
Availability of MCW0406MD4420BP100
QUANTITY
MCW0406MD4420BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD4420BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD4420BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD4420BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD4420BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD4420BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD4420BP100
SIDACTOR BI 58V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1000 OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CABLE 18COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
FILTER SAW W-CDMA BAND II TX SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 126MA 25 OHM TH datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 28A datasheet.pdf