Vishay/Beyschlag MCW0406MD4530BP100
MCW0406MD4530BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD4530BP100
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD4530BP100.pdf
Availability of MCW0406MD4530BP100
QUANTITY
MCW0406MD4530BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD4530BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD4530BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD4530BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD4530BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD4530BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD4530BP100
RES SMD 4.02 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC CHRGR VDC BATT 28-QFN datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI6 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf