Vishay/Beyschlag MCW0406MD5622BP100
MCW0406MD5622BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD5622BP100
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD5622BP100.pdf
Availability of MCW0406MD5622BP100
QUANTITY
MCW0406MD5622BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD5622BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD5622BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD5622BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD5622BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD5622BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD5622BP100
RES 5.6K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
IC COMPAR LP SNGL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL GREEN PG 135 MI datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf