Vishay/Beyschlag MCW0406MD6040BP100
MCW0406MD6040BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD6040BP100
Brief Description
RES SMD 604 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD6040BP100.pdf
Availability of MCW0406MD6040BP100
QUANTITY
MCW0406MD6040BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD6040BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD6040BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD6040BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD6040BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD6040BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD6040BP100
DIODE MODULE 600V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT WM GN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.3KV 400MA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
GIG-ARR 13MM PLUG ASSY datasheet.pdf