Vishay/Beyschlag MCW0406MD6800BP100
MCW0406MD6800BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD6800BP100
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD6800BP100.pdf
Availability of MCW0406MD6800BP100
QUANTITY
MCW0406MD6800BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD6800BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD6800BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD6800BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD6800BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD6800BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD6800BP100
MOSFET N-CH 100V 31A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.5GHZ 8UMAX datasheet.pdf
RES TEMP SENS 820 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.1A 350 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A D2PAK datasheet.pdf
IMPACT DC 6X16 GR SN/PB datasheet.pdf
RES 45.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 198V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN2/3 BUFF 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf