Vishay/Beyschlag MCW0406MD7680BP100
MCW0406MD7680BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD7680BP100
Brief Description
RES SMD 768 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD7680BP100.pdf
Availability of MCW0406MD7680BP100
QUANTITY
MCW0406MD7680BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD7680BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD7680BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD7680BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD7680BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD7680BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD7680BP100
IC CLK BUFFER 2:8 80MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN N FEMALE 3-WAY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf