Vishay/Beyschlag MCW0406MD7681BP100
MCW0406MD7681BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD7681BP100
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD7681BP100.pdf
Availability of MCW0406MD7681BP100
QUANTITY
MCW0406MD7681BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD7681BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD7681BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD7681BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD7681BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD7681BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD7681BP100
CONN MODULAR 3POS MALE datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404 datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
MOS 24VDC/5-48VDC 0 5A datasheet.pdf
SEALED PT BULE DOUBLE-A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf