Vishay/Beyschlag MCW0406MD8452BP100
MCW0406MD8452BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD8452BP100
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD8452BP100.pdf
Availability of MCW0406MD8452BP100
QUANTITY
MCW0406MD8452BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD8452BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD8452BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD8452BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD8452BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD8452BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD8452BP100
CONV DC-DC 48VIN 1A 12V SMD datasheet.pdf
IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
LED PANEL IND YLW TINT SNAP-IN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SNAPIN MARKER FOR SIEMEN CONTROL datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf