Vishay/Beyschlag MCW0406MD9311BP100
MCW0406MD9311BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD9311BP100
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD9311BP100.pdf
Availability of MCW0406MD9311BP100
QUANTITY
MCW0406MD9311BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD9311BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD9311BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD9311BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD9311BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD9311BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD9311BP100
LED 2HI 3MM DIFF ORANGE PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 528POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf