Vishay/Beyschlag MCW0406MD9531BP100
MCW0406MD9531BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD9531BP100
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD9531BP100.pdf
Availability of MCW0406MD9531BP100
QUANTITY
MCW0406MD9531BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD9531BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD9531BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD9531BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD9531BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD9531BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD9531BP100
IC RESET GEN 4.38V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
POWER PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 4.36A 33 MOHM TH datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf