TDK Corporation MCZ1210AD121
MCZ1210AD121 picture photo
Mfg. Part Number
MCZ1210AD121
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FERRITE CHIP ARRAY 120 OHM 0504
Datasheet Download
MCZ1210AD121.pdf
Availability of MCZ1210AD121
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MCZ1210AD121 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ1210AD121
Internal Part NumberEIS-MCZ1210AD121
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCZ
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current500mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm
Impedance120 Ohm
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.023" (0.60mm)
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ1210AD121
Related LinksMCZ121, MCZ1210AD121 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ1210AD121 Details Description
Related parts for MCZ1210AD121
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MPU I.MXS 100MHZ 225MAPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
LOW PROFILE DIP SWITCH datasheet.pdf
IC DDR TERMINATION REG 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf