TDK Corporation MCZ1210AH301L2T
MCZ1210AH301L2T picture photo
Mfg. Part Number
MCZ1210AH301L2T
Brief Description
CHOKE COMM MOD SMD
Datasheet Download
MCZ1210AH301L2T.pdf
Availability of MCZ1210AH301L2T
QUANTITY
MCZ1210AH301L2T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ1210AH301L2T
Internal Part NumberEIS-MCZ1210AH301L2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMCZ-AH
PackagingTape & Reel (TR)
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm
Impedance300 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.023" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ1210AH301L2T
Related LinksMCZ1210, MCZ1210AH301L2T Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ1210AH301L2T Details Description
Related parts for MCZ1210AH301L2T
TERM BLOCK RCPT WIRE 9POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
ELECTRICIANS KIT 12PC datasheet.pdf
PAC-CMLX-HE20-V1-1M datasheet.pdf
SIDACTOR SYM 420V 250A MS013 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
REMOVAL TOOL datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf