TDK Corporation MCZ2010CH900L4T
MCZ2010CH900L4T picture photo
Mfg. Part Number
MCZ2010CH900L4T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMM MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
MCZ2010CH900L4T.pdf
Availability of MCZ2010CH900L4T
QUANTITY
MCZ2010CH900L4T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ2010CH900L4T
Internal Part NumberEIS-MCZ2010CH900L4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesMCZ-CH
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)0.024" (0.60mm)
Package / Case0804 (2010 Metric), 8 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ2010CH900L4T
Related LinksMCZ2010, MCZ2010CH900L4T Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ2010CH900L4T Details Description
Related parts for MCZ2010CH900L4T
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET SOT-23-6 TO 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf