NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MCZ33903CP3EK
MCZ33903CP3EK picture photo
Mfg. Part Number
MCZ33903CP3EK
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC
Datasheet Download
MCZ33903CP3EK.pdf
Availability of MCZ33903CP3EK
QUANTITY
MCZ33903CP3EK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ33903CP3EK
Internal Part NumberEIS-MCZ33903CP3EK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 04/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,050
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTube
ApplicationsSystem Basis Chip
InterfaceCAN
Voltage - Supply5.5 V ~ 28 V
Package / Case32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package32-SOIC Exposed Pad
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ33903CP3EK
MCZ33903CP3EK Details Description
Related parts for MCZ33903CP3EK
COVER FOR CHASSIS 10X6" GRY datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HYBRID BROAD-BAND 180-DEG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
XFMR CM-FLYBACK 3.7W EP13 datasheet.pdf