AVX Corporation MD015A3R3DAB
MD015A3R3DAB picture photo
Mfg. Part Number
MD015A3R3DAB
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 2-DIP
Datasheet Download
MD015A3R3DAB.pdf
Availability of MD015A3R3DAB
QUANTITY
MD015A3R3DAB Order Process
Ship out your order
Specifications of MD015A3R3DAB
Internal Part NumberEIS-MD015A3R3DAB
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.175" (4.45mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.325" (8.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD015A3R3DAB
Related LinksMD015A, MD015A3R3DAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
MD015A3R3DAB Details Description
Related parts for MD015A3R3DAB
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 15POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 3.60V SC70-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 225MA 1.5 OHM datasheet.pdf
LED LM362A WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf