Linx Technologies MDEV-315-HH-KF-MS
MDEV-315-HH-KF-MS picture photo
Mfg. Part Number
MDEV-315-HH-KF-MS
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT MASTER DEV MS KEYFOB 315MHZ
Datasheet Download
MDEV-315-HH-KF-MS.pdf
Availability of MDEV-315-HH-KF-MS
QUANTITY
MDEV-315-HH-KF-MS Order Process
Ship out your order
Specifications of MDEV-315-HH-KF-MS
Internal Part NumberEIS-MDEV-315-HH-KF-MS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Part NumberKeyfob Kits 05/Aug/2011
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesMS
TypeTransmitter
Frequency315MHz
For Use With/Related ProductsMS Keyfob Series - 315MHz
Supplied ContentsBoard, 2 Transmitters, 2 Receivers, 2 Decoders, Antenna, CD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDEV-315-HH-KF-MS
Related LinksMDEV-315, MDEV-315-HH-KF-MS Datasheet, Linx Technologies Distributor
MDEV-315-HH-KF-MS Details Description
Related parts for MDEV-315-HH-KF-MS
TRIMMER 5K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 700MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC OS 400W 200V datasheet.pdf
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf