Hirose Electric Co Ltd MDF7-25S-2.54DSA(56)
MDF7-25S-2.54DSA(56) picture photo
Mfg. Part Number
MDF7-25S-2.54DSA(56)
Brief Description
CONN RECEPT 25POS SINGLE TIN
Datasheet Download
MDF7-25S-2.54DSA(56).pdf
Availability of MDF7-25S-2.54DSA(56)
QUANTITY
MDF7-25S-2.54DSA(56) Order Process
Ship out your order
Specifications of MDF7-25S-2.54DSA(56)
Internal Part NumberEIS-MDF7-25S-2.54DSA(56)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDF7-25S-2.54DSA(56)
Related LinksMDF7-25S-2, MDF7-25S-2.54DSA(56) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MDF7-25S-2.54DSA(56) Details Description
Related parts for MDF7-25S-2.54DSA(56)
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 15MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf